Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rewalu
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny

ZOSTAŃ PARTNEREM

KARTY DUŻEJ RODZINY

 

 

 

 

 

 

 

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 8 tys. miejsc zgłoszonych przez ponad 900 firm i instytucji z całej Polski. Milionowa Karta została wydana w maju 2015 r. Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci: w wieku do ukończenia 18 roku życia, w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej, bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Jednak, aby inicjatywa dalej się rozwijała i coraz ściślej spełniała społeczne oczekiwania, niezbędne jest pozyskiwanie nowych podmiotów, najlepiej jak najbliżej miejsca zamieszkania członków rodzin wielodzietnych.

Zachęcamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców i instytucje do zapoznania się informacją „Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny”.

Informacje ogóle jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny      https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/zostan-partnerem-karty-duzej-rodziny

Formularz zgłoszeniowy dla firm:     https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/zostan-partnerem-karty-duzej-rodziny?dzial=pliki

 

 

Szczegółowych informacji o programie Karty Dużej Rodziny udziela

Aleksandra Włodarczyk

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rewalu

tel. 91 38 62 573

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 mpips_broszura_dla_partnerow_2016a1.pdf (PDF, 1.59Mb) 2017-08-10 10:54:44 320 razy
2 broszura _ Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny.pdf (PDF, 2.08Mb) 2015-12-03 09:55:07 178 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Aleksandra Włodarczyk 03-12-2015 09:55:07
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Aleksandra Włodarczyk 03-12-2015
Ostatnia aktualizacja: Aleksandra Włodarczyk 10-08-2017 10:54:44